مفهوم روانکاوی:

علم تسهیل حرکت نسبی سطوح در تماس با یکدیگر تعریف می­شود و سابقه آن به زمان پیدایش چرخ و گردش آن به دور محور به منظور ایجاد حرکتی روان برمی­گردد.

به طورکلی هر جا که سطوح در جوار و یا در تماس با یکدیگر حرکت نسبی دارند، روانکاری نقش بسیار مهمی‌ را ایفا می‌‌کند.

روانکاری نادرست ماشین­آلات نه تنها سبب کم شدن راندمان مکانیکی و پایین آمدن بازده ماشین می‌­شود بلکه منجر به فرسایش بیش ازحد و فرسودگی و از کارافتادگی زودرس هم می‌‌شود.

 

کار روغن چیست؟

1- روانسازی قطعات

2- انتقال حرارت- (خنک­کاری)

3- ضربه­گیری

4- جمع کردن رسوبات و براده­های فلزی ناشی از کارکرد موتور

 

انواع روغن­های پایه:

1- روغن­های پایه معدنی یا مینرال Mineral

2- روغن­های پایه Synthetic یا مصنوعی

3- روغن­های نیمه سنتتیک که از ترکیب روغن­های پایه معدنی و روغن­های سنتتیک

4- روغن­های پایه گروه 3GIII ! روغن­های پایه نسل جدید

5- روغن­های پایه تصفیه (جهت تولید روغن­های موتور مونوگرید)

روغن­های پایه معدنی یا مینرال چیست؟

روغن­های مینرال یا ارگانیک یا پایه معدنی که بر پایه نفت خام ساخته می­شود و از گذشته در خودروها استفاده می­شد.

 

روغن­های سنتتیک synthetic چیست؟

روغن­های سنتتیک یا همان روغن­های ساختنی همانطور که از اسمش مشخص است روغن­هایی است از ترکیبات شیمیایی و با استفاده از خواصی که به هیدروکربن­ها داده می­شود.

این روغن­ها خواص مخصوص به خود را دارند و از بین همه آن­ها Poly Alfa Okfin (PAO) به خاطر داشتن ترکیبات Ester کارکرد بالاتری دارد.

این روغن­ها به خاطر داشتن ترکیبات پلیمری عمر طولانی­تر دارند و نیاز به تعویض روغن در کیلومترهای بالاتر اتفاق می­افتد. در ضمن دمای تحمل و سوختن بالاتری دارند. در دمای بالا کمتر خاصیتشان دچار تغییرات می­شود و میزان ناچیز تبخیر شدن در برابر روغن­های دیگر از مهم­ترین خاصیت آن­ها به شمار می­رود. اکسیداسیون پایین­تر خورندگی آن­ها را به شدت پایین می ­آورد. این روغن­ها غیرسمی هستند و به راحتی در مسیر روغن­کاری جاری می­شوند. در کنار تمام این مزایا این روغن­ها مشکل قیمت بالا و سازگار نبودن با تمام پیشرانه­ها به خصوص موتورهای قدیمی را دارند.

روغن­های نیمه سنتتیک (Semi-Synthetic) چیست؟

این روغن­ها بین روغن­های مینرال و روغن­های تمام سنتتیک قرار می­گیرند. در اصل ترکیبی از آنها هستند که عملکردشان نه مانند روغن­ مینرال ساده­اند و نه دارای خواص سنتتیک هستند. اما به خاطر داشتن ترکیبات اضافه نسبت به مینرال­ها در دماهای بالا و شرایط سخت مانند دورهای بالا موتور توانایی تحمل بالاتری از خود نشان می­دهند. منظور از تحمل مقاومت در برابر گرمای ناشی از کار زیاد و پاره شدن فیلم نازک پرده روغن می­باشد که روی یاتاقان و بین رینگ پیستون قرار دارد.

باید توجه داشت روغن­های سنتتیک- مینرال و نیمه سنتتیک درست شبیه بنزین سوپر و معمولی می­باشد.